10 sposobów na piękne włosy 

Piękne włosy są marzeniem każdej kobiety. Jednak zdarza się, że mamy “bad hair day”, przez co nasze włosy wyglądają zupełnie inaczej niż byśmy chciały. Nie zawsze łatwo je ujarzmić, co znacznie pogarsza nasze samopoczucie. Istnieje jednak kilka trików, by fryzura wyglądała lepiej. 

10-sposobow-na-piekne-wlosy.jpg

1. Niezbędna szczotka do włosów

Zawsze miej ją przy sobie! Jest to niezbędne. Są na świecie dziewczyny, których włosy nie plączą się przy delikatnym podmuchu wiatru, jednak zazwyczaj jest zgoła odmiennie i zamieniają w nieestetyczne strąki przy delikatnym ruchu.

Szczotka do włosów pomoże ci ujarzmić niesforne kosmyki, dlatego nie ruszaj się bez niej z domu.

2. Sposób na puszące się włosy

Warto je wygładzić. Najlepiej olejkiem, odżywką bez spłukiwania albo kremem do rąk, który na pewno masz przy sobie. Zawiń włosy w kok na kilka minut, po czym rozpuść, a zauważysz różnicę. Będą znacznie bardziej zdyscyplinowane, gładkie i błyszczące.

3. Suchy szampon

Szybko odświeży twoje włosy i w ekspresowym tempie doda im objętości. Na pewno będą prezentowały się dużo lepiej, jeżeli nie będą oklapnięte. Warto jednak pamiętać, że nie można stosować go zbyt często, ponieważ wysuszy włosy i może powodować łupież.

4. Estetyczny warkocz

Czasem nasze włosy zwyczajnie źle wyglądają, dlatego lepiej je upiąć. Naucz się pleść warkocze, dzięki czemu włosy będą wyglądały efektownie.

5. Lakier do włosów

Dzięki lakierowi do włosów twoja fryzura na pewno będzie wyglądała bardziej estetycznie. Wybierz taki, który nie poskleja włosów i nie sprawi, że będą wyglądały nienaturalnie. Kosmyki będą ujarzmione, a fryzura będzie się trzymać.

6. Odpowiednie cięcie

To podstawa. Jeżeli chcesz, żeby wyglądały pięknie i układały się tak, jak chcesz, udaj się do fryzjera. Nada twojej fryzurze odpowiedniego kształtu, który podkreśli rysy twarzy, a włosy zawsze będą wyglądały dobrze.

7. Silikonowe serum 

Dobrane do twojego rodzaju włosów sprawi, że staną się wygładzone i błyszczące w ekspresowym tempie. Sprawdzą się doskonale na większe wyjścia.

8. Nafta kosmetyczna

Nałóż ją na kilkanaście minut przed myciem włosów, a zadziała lepiej niż produkt zawierający silikony. Zobaczysz, że będziesz zadowolona z efektów.

9. Zakręć włosy

I to bez użycia ciepła. Często falowane włosy wyglądają bardziej estetycznie od prostych i oklapłych. Istnieje wiele metod, które pozwolą ci zakręcić włosy bez nagrzanej lokówki czy prostownicy. Wybierz skręt, który jest odpowiedni do typu twojej twarzy. Jeżeli nie podobają ci się loki, nie musisz tego robić.

10. Odpowiednio wcieraj maski

Wcieraj maskę we włosy zamiast jedynie nakładać ją palcami na poszczególne pasma. Wtedy maska nie spłynie z włosów i dotrze do najgłębszych warstw. Poprzez tarcie włosy staną się ciepłe, otworzą się łuski, a produkt wchłonie się w całą strukturę włosa.

Trików na piękne włosy istnieje o wiele więcej, a to tylko 10 przykładowych. Większość z tych sposobów sprawdzi się u każdego. Jeżeli chcesz poprawić wygląd włosów w kryzysowej sytuacji, zrobisz to w ekspresowym tempie dzięki tym niezawodnym sposobom.