Minimalizm w dbaniu o włosy – minimum kosmetyków, maksimum efektów

Nie chodzi nam o to, żebyś używała tylko szamponu do włosów. Nie chcemy, aby Twoje włosy ucierpiały na tym, że odciążysz je z połowy kosmetyków. Minimalizm w pielęgnacji włosów jest nastawiony na doskonałą kurację, która dostarczy włosom wszystkiego, czego potrzebują by rosły zdrowe, mocne i piękne. To skupienie się na doskonałych substancjach i ograniczenie pewnych czynników, które je niszczą i osłabiają. Dowiedz się, jak dostarczyć włosom wymagane minimum, by uzyskać maksimum w ich wyglądzie i zdrowiu.
wlosy-jak-dbac.jpg

Minimalizm w pielęgnacji włosów – to się opłaca!

Czym tak naprawdę jest minimalizm w pielęgnacji? Chodzi o to, by stosować jedynie niezbędne, wartościowe kosmetyki, które faktycznie pomogą. Jednocześnie w minimalizmie chodzi o to, by ograniczyć czynniki działające szkodliwie na włosy.

Minimalizm w pielęgnacji włosów – co stosować?

  • Dobry i naturalny szampon do włosów – to taki, który myje, za zarazem pielęgnuje skórę głowy, nie podrażnia jej ani nie wysusza. Oparty na naturalnych składnikach, bez sztucznych spieniaczy typu SLS.
  • Odżywka dobrana do rodzaju włosów, która nie przeciąży ich i nie napuszy. Wybierając ją, kieruj się tym, jakie są Twoje włosy i czego potrzeba im dostarczyć, by były piękne. Pamiętaj np. że ciężkie włosy lepiej tolerują odżywkę w sprayu, która podziała niczym lekka mgiełka. Włosy zniszczone potrzebują odzywki do włosów na bazie olejków, które nie tylko regenerują, ale tez zapobiegają kolejnym zniszczeniom.
  • Maska do włosów – to klasyka pielęgnacji i tak naprawdę jedna z najpoważniejszych kuracji, jakie możesz wykonać w domu. Dobra maska do włosów jest jak profesjonalny zabieg na włosy.
  • Dobry, naturalny olejek do włosów – to jeden z najlepszych kosmetyków, którego użyjesz nie tylko na włosy, ale i całe ciało. Wybieraj ten, który jest bio. Zimnotłoczony, nierafinowany i najlepiej certyfikowany. Możesz go dodawać do maski, łączyć z odzywką lub stosować samodzielnie jako serum do włosów wcieraj go regularnie w końce, a już nigdy nie będziesz miała z nimi problemów. Jaki olejek do włosów wybrać? Dobrze, jeśli jest dobrany do porowatości, ale jednym z najlepszych, a zarazem uniwersalnych, który sprawdzi się na każdych włosach jest olej arganowy. Tylko on ma tak doskonałą proporcję kwasów tłuszczowych.

Minimalizm w pielęgnacji włosów – czego unikać?

Lista jest obszerna, ale tak naprawdę włosy najmocniej niszczeją na skutek kilku zaledwie czynników. Sprawdź, czy:

  • nie suszysz włosów zbyt wysoką temperaturą
  • nie prostujesz ich prostownicą
  • czy zabezpieczasz je przed słońcem i spalinami
  • czy nie pocierasz ich za mocno w ręcznik i nie szarpiesz podczas czesania

Gwarantujemy, że jeśli zaczniesz unikać tych czynników, włosy natychmiast odn=mienia się an lepsze. Stana się mocne, zdrowe i piękne.