Maska do włosów – spraw, by działała skuteczniej! Sprawdzone sposoby

Włosy jak po wyjściu od fryzjera? Czy taki efekt da się uzyskać w domu? Oczywiście! Wystarczy Ci dobra maska do włosów. Podpowiemy ci dziś co zrobić, by działała jeszcze mocniej, skuteczniej i lepiej. Po takim zabiegu Twoje włosy staną się jak z salonu. Gotowa na rewolucję?

jak-dbac-o-wlosy.jpg

Jak nakładać maskę do włosów, by lepiej działała?

1. Na osuszone ręcznikiem włosy

Maskę do włosów nakładaj na osuszone ręcznikiem włosy – takie zalecenie często podają producenci masek, ale w praktyce mało kto stosuje się do tej rady. Czy to takie ważne, ze maskę nakładamy na włosy, które są już lekko osuszone (odsączone w ręcznik)? Okazuje się, że ma to duże znaczenie, ponieważ woda z włosów rozrzedza maskę, przez co jest ona mniej skuteczna, a ponadto spływa z włosów i nie nakłada się tak, jak powinna. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, kiedy musimy trzymać maseczkę nieco dłużej i zależy nam, by przez całe 15 minut działała na włosy.

2. Na rozczesane włosy

Zanim nałożysz maskę na włosy, rozczesz je delikatnie po osuszeniu – użyj specjalnego grzebienia o dużym rozstawie zębów. Gdy nałożysz już maskę na włosy – ponownie sięgnij po grzebień i rozczesz wosy – to pozwoli Ci rozprowadzić kosmetyk równomiernie. Maska dotrze do każdego włoska. Zamiast grzebienia możesz też użyć szczotki Tangle Teezer.

3. Nie zmywaj maski do włosów szamponem

Maski do włosów bywają gęste i ciężkie, ponieważ są bardzo mocno odżywcze. Jeśli czujesz, ze maska przeciążyła Ci włosy, następnym razem nałóż jej odrobinę mniej (prawdopodobnie jest ona bardzo wydajna). Nie nakładaj jej też na skórę głowy i u nasady, chyba że producent zaleci inaczej.
W każdym razie nie zmywaj jej szamponem, bo na nowo otworzysz łuski włosów i usuniesz ochronną powłoczkę, którą stworzyła maska. Jest ona ważna, gdyż zabezpiecza włosy przed niszczeniem, działa jak tarcza, która nie dopuszcza do włosów toksyn, cząstek smogu, ani promieniowania UV.

4. Wykorzystaj czepek, zrób kompres na włosy

Niektóre maski tego wręcz wymagają, u niektórych ciepły kompres nie jest konieczny, ale fakt jest taki, ze raz na jakiś czas każdą maskę możesz potraktować w ten sposób. Taki kompres na włosy sprawi, że substancje maski wchłoną się głębiej, silniej zadziałają i lepiej odżywią Twoje włosy.
Pod fryzjerskim czepkiem tworzy się coś w rodzaju sauny – ciepło, które rozchyla łuski włosa, sprawia, ze maska wnika mocniej i dociera dalej w warstwy włosów. Pamiętaj też, by po zakończeniu kuracji spłukać maskę chłodną wodą – to domknie łuski i nada im wspaniałego blasku.

5. O końce zadbaj osobno

Końce włosów to specjalna, bo dość newralgiczna część włosa – wymagają nieco więcej zaangażowania w pielęgnacji i troski, ponieważ to one są z nami najdłużej, wiec często są mocniej zniszczone niż pozostała część włosa. Po umyciu i spłukaniu maski zastosuj specjalne serum na końcówmki – wetrzyj je dokładnie i delikatnie we włosy, a zobaczyć, że będą niszczały wolniej i wyglądały zdrowiej. Pamiętaj też, ze rozdwojone końce włosów należy bezwzględnie obciąć, gdyż nie istnieje środek, który je scali.